Zmysł dotyku

Czyli trochę o elektryczności i meblach.

Ćwiczenie zmysłu dotyku przez dziecko zaczyna być niebezpieczne gdy maluch potrafi już sam się przemieszczać i napotyka na swojej drodze różne ciekawe rzeczy. Na przykład próbuje wybadać do czego służą te małe dwie dziurki w ścianie. Co prawda paluszek się tam nie mieści ale pomysłowość dziecka nie ma granic. Ukryj te dziurki przed dzieckiem. W sklepach elektrycznych bez problemu znajdziesz specjalne zaślepki do kontaktów elektrycznych..

Gdy dziecko zaczyna samodzielnie chodzić warto na narożniki stołów, szafek, kominka i tym podobne założyć specjalne miękkie nakładki chroniące dziecko przed urazem.

Inną zmorą rodziców są szafki i szuflady. Dziecko obserwując jak rodzice otwierają szafy, szafki, szuflady i wyciągają z stamtąd różne ciekawe przedmioty nabiera ochoty aby samo przewertować zawartość tych sekretnych miejsc. Podwójne uchwyty szafek lub szuflad można obwiązać sznurkiem albo też można zakupić w sklepach meblowych specjalne blokady na szaf i szuflad. Postarajmy się tylko aby dziecko nie zauważyła jak używamy tych blokad.

Niesamowitą frajdę sprawiają dzieciom kolory uzyskiwane np. z mozaiki szklanej.

Comments are closed.