Ilość potrzebnego snu

materacIlość snu którego potrzebuje organizm a także który polecają lekarze jest niejednakowy dla każdego organizmu. Dla jednej osoby wystarczy parę godzin snu w nocy, pozostałym wprost, wymagane jest spanie przez pół doby. Wszystko to wynika z osobistych właściwościach każdej osoby. Identycznie sytuacja prezentuje się u zwierząt. Długość snu jakiego jest organizmowi zwierząt niezbędny różni się od siebie i rozpoczyna się od 2h w ciągu doby w przypadku żyraf, do 20h/dobę dla nietoperzy. Oprócz tego dla żółwi bariera rozdzielająca fazy snu od fazy aktywności jest płynna. Niewiele osób wie, że są zwierzęta, które posiadają półkule mózgowe śpiące na zmianę. Powracając do ludzi trzeba zauważyć o obowiązku utrzymania przyjętej wartości czasu jaki należy poświęcić na sen. Po to by dobrze się wyspać wypada zaopatrzyć się wysokiej jakości materace i przestronną sypialnie. Dobra miękkość materaca decyduje o spokojnym śnie. Warto również wspomnieć, iż pokój przeznaczony na sypialnię także ma ponadprzeciętny wpływ na nasz komfort spania. Dlatego także po to aby porządnie się wyspać wypada zanim zaśniemy przewietrzyć sypialnie. Wygodne łóżka również oddziaływają na długość wypoczynku. Zanim zdecydujemy się na zakup łóżka zaleca się przedtem – o ile to możliwe – przetestować czy jest to komfort, którego poszukujemy.

Materace lateksowe

Materace lateksowe posiadają pewne szczególne właściwości, które powodują, że osoby uczulone na roztocza kurzu domowego powinny poważnie przemyśleć, czy to właśnie materac lateksowy nie jest dla nich tym najbardziej wskazanym typem materaca.
Otóż lateks jest materiałem, którego nie tolerują drobnoustroje i roztocza. Nie mogą się tam rozwijać. W ten sposób lateks jest naturalnie antyalergiczny.

O co dokładnie w tym chodzi?

Być może słyszałeś, jak ktoś mówi, że materac jest najbardziej zanieczyszczonym miejscem w domu. Naturalnie nie ten materac, który właśnie kupiłeś i kładziesz na łóżko: pachnący nowością, w nieskazitelnym pokrowcu.
Materac zostaje zanieczyszczony dopiero w trakcie użytkowania. I nie od razu, ale stopniowo.
Widzisz, tak się nieszczęśliwie składa, że warunki, w jakich sypiamy, sprzyjają pewnej grupie naszych naturalnych nieprzyjaciół. Człowiek, ze swoją stałą i całkiem wysoką temperaturą ciała 36,6^ rozgrzewa posłanie i częściowo także materac. To ciepło, to wymarzone warunki dla różnego rodzaju żyjątek.

Nikt, poza bardzo samotnymi ludźmi, nie sypia przy zapalonym świetle. Ciemność, to kolejny wymarzony dla nich czynnik.
Człowiek poci się podczas snu. W materac wnika wilgoć. A pot – to nic innego jak bogactwo związków organicznych, które wnikają w posłanie i materac. Te związki organiczne są idealną pożywką i środowiskiem dla drobnoustrojów. Dochodzą do tego inne rzeczy, jak choćby łuszczący się naskórek, ulubione danie roztoczy.
Każdej nocy związki organiczne, które wypaca człowiek, zasilają „hodowlę bakteryjną” w Twoim łóżku. I z biegiem czasu materac – rzeczywiście – może zacząć uczulać nadwrażliwe osoby.

Pokrowiec materaca możesz wyprać – i dobrze jest prać go choć raz na pół roku. Ale wkładu nie wypierzesz.
Dlatego posiadanie wkładu, który zabija wszystko to, co jest nieprzyjazne dla Twojego zdrowia, a dla Ciebie jest nie tylko nieszkodliwy, ale wręcz bardzo przyjazny, to istotna sprawa.

Wkład lateksowy spełnia te wymagania. Drobnoustroje zwyczajnie w nim giną. Roztocza nie mogą się rozwijać.
Warto także zwrócić uwagę na fakt, że lateks jest przepuszczalny dla powietrza, co sprzyja szybkiemu odparowywaniu wilgoci.

I te czynniki są odpowiedzialne za ogromny wzrost popularności materacy lateksowych w ostatnich latach.

Comments are closed.