Dlaczego misia boli ząb?

Miś Mateusz

Miś Mateusz

23-go kwietnia gabinet „Mój Dentysta” współorganizował przedstawienie edukacyjne dla najmłodszych pod tytułem ‘Dlaczego misia boli ząb?’. Spektakl został przygotowany przez Teatrzyk Lalek ‘Ciastuś’ z Zabrza, a wystawiony w zaprzyjaźnionej Kawiarence ABC.

Frekwencja dopisała wzorowo, a nawet doszły nas słuchy, że zaczęto dopytywać o rezerwacje na przyszłe terminy. Po obejrzeniu widowiska nie mamy wątpliwości dlaczego. Aktorzy teatru lalek potrafili w niezwykły sposób skupić na sobie uwagę widzów – zarówno tych młodszych, jak i nieco starszych. Pożyteczna wiedza została połączona z ciekawą historyjką na temat biednego Misia Mateusza. Młody miś nie mył zębów jak należy i dlatego na jego ząbkach rozwinęła się próchnica. Przedstawienie wspaniale wytłumaczyło dzieciom jak ważna jest odpowiednia higiena jamy ustnej oraz co robić, aby zęby były zdrowe, białe i lśniące. Dzieciaki słuchały z wielkim zainteresowaniem, a zaciekawienie dostrzegliśmy również na twarzach ich rodziców.

Najmłodszej publiczności najbardziej podobał się moment, gdy dzieci za pomocą gigantycznej szczoteczki i tubki z pastą do zębów dzielnie czyściły zęby Misia Mateusza z okropnej próchnicy.

Na zakończenie mali widzowie brali udział w organizowanym przez nas konkursie dotyczącym szczegółów przedstawienia. Nagrody i prezenty (zabawne klepsydry w kształcie biedronki, tygryska lub żabki) pomogą dzieciom w przyjemny sposób sprawdzić, ile czasu należy myć zęby.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za przybycie i zapraszamy na kolejne wydarzenia przygotowane we współpracy z Kawiarenką ABC.

Comments are closed.