Zrzucanie wagi w górskiej przestrzeni

goryNadwaga to problem, który coraz częściej występuje w polskich szkołach. Coraz większa ilość polskich dzieci boryka się z otyłością. Komórki tłuszczowe, jakie powstają w okresie dojrzewania, nie znikną już nigdy i mogą prowadzić do nadwagi dużego stopnia w życiu dorosłym.

Nadwaga – zagrożeniem
Nadwaga jest dolegliwością, której nie należy lekceważyć. Często nie dostrzegamy negatywnych skutków tego schorzenia, ograniczając się do aspektu atrakcyjności wyglądu zewnętrznego. Tymczasem, zbędne kilogramy obciążają kręgosłup i stawy, mogąc doprowadzić do ich zwyrodnienia. Warto pamiętać również, że serce jest mięśniem, jak każdy inny w naszym ciele i jako, taki, w przypadku nadwagi, porasta również tkanką tłuszczową, co może prowadzić do zaburzenia rytmu jego pracy.

Zgub zbędne kilogramy
Dlatego, należy rozpocząć walkę z nadwagą u dzieci. W tym celu, warto udać się do dietetyka, który rozpisze odpowiedni plan dietetyczny, uwzględniający korzystny bilans kaloryczny, dobrze dobrany do stopnia aktywności fizycznej dziecka.

Pamiętajmy, że proces gubienia zbędnych kilogramów, nie musi wcale oznaczać długich i nudnych treningów. Warto, łączyć przyjemne z pożytecznym i korzystać z dobrodziejstw natury. Świetnym pomysłem jest odchudzanie w górach, które łączy w sobie dobrą zabawę z pożądaną aktywności fizyczną.

Okres zimowy stwarza idealne warunki na odchudzanie w górach. Dziecko, zamiast męczyć się godzinami podczas biegania, ćwiczeń siłowych czy aerobowych, może gubić kilogramy w sposób przyjemny. Jazda na nartach lub snowboardzie to wspaniały sposób spędzania wolnego czasu. Wiele kurortów górskich oferuje kompleksy rozrywkowe typu baseny, zjeżdżalnie czy różnego rodzaju tory przeszkód, w których dzieci i młodzież znajdą wspaniałą rozrywkę, a przy okazji spalą nadmiar nagromadzonych kalorii.

W okresie letnim polecamy wędrówki piesze po przepięknych górskich szlakach. Wycieczki górskie też nie muszą oznaczać męczarni fizycznej. Mniej wysportowanym polecamy wędrówki po dolinach, które również zapewniają możliwość podziwiania pięknych widoków, a nie wymagają, tak dużego przygotowania sportowego jak wyprawy w wysokie góry.

Comments are closed.