Łazienka bezpieczna dla dziecka

dziecko w łazienceNarodziny dziecka to ogromna radość, ale również poważne zobowiązanie na całe życie. Pojawia się mały człowiek, za którego bezpieczeństwo, zdrowie i szczęście stajemy się odpowiedzialni. Jednym z elementów troski o niemowlę jest zaprojektowanie przestrzeni w mieszkaniu tak, by nie stwarzała zagrożeń dla ruchliwego i ciekawskiego bobasa.

Nasze latorośle rosną niezwykle szybko. Są ciekawe świata i uczą się poprzez interakcje z otoczeniem. Zadaniem rodzica jest uczynić ten proces maksymalnie bezpiecznym i komfortowym. Dlatego szykując mieszkanie na przyjęcie nowego lokatora warto urządzać pomieszczenia tak, by „rosły” razem z dzieckiem.

Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Kąpiel to dla dziecka nie tylko nauka czystości, ale również świetna zabawa. Powinna budzić wyłącznie miłe i radosne skojarzenia. Wesołe akcesoria i kolorowe dekoracje muszą zatem iść w parze z przemyślanymi zabezpieczeniami.

Nakładka na kran w kształcie gumowej kaczuszki zapobiegnie przypadkowemu urazowi główki, jest zabawna, wesoła i łatwa do utrzymania w czystości. Pamiętajmy również o tym, że rury kanalizacyjne mogą się mocno nagrzewać i oparzyć delikatną skórę niemowlęcia. Zainwestujmy w maty antypoślizgowe do wanny i na podłogę. Meble powinny być pozbawione ostrych kantów. Niebezpieczne środki czystości trzymajmy pod kluczem i na wysokości niedostępnej dla dziecka. Nigdy nie zostawiajmy suszarki czy farelki podłączonej do prądu. Zadbajmy również o to, aby dziecko nie mogło przypadkowo zatrzasnąć się samo w łazience, montując zamek, który można otworzyć z zewnątrz.

Te proste środki bezpieczeństwa gwarantują spokój ducha rodziców i komfort dla dziecka. Dzięki temu każdy pobyt w łazience stanie się wyłącznie przyjemnym i radosnym doświadczeniem.

O bezpiecznym projektowaniu przeczytasz więcej na www.mexdev.com.pl.

Comments are closed.