Elektronika dla niemowlaka

monitorPisałem o nagłej śmierci łóżeczkowej, oraz o paru przyczynach które mogą do niej doprowadzić. Wyeliminowanie ich zmniejszy szansę wystąpienia takiego nieszczęścia. Ale mogą też wystąpić inne przyczyny zatrzymania oddechu i warto trochę zainwestować aby muc szybko zareagować w razie takiego wypadku. W sprzedaży od jakiegoś czasu pojawiły się urządzenia monitorujące oddech dziecka w trakcie snu.

Są to tak zwane monitory ruchów oddechowych dziecka.

Urządzenia te nie mają kontaktu z dzieckiem, gdyż odpowiednie czujniki umieszcza się pod materacykiem w łóżeczku. Czujniki te kontaktują się z odbiornikiem postawionym obok łóżeczka. Urządzenie włącza sygnał gdy dziecko nie oddycha przez 15 sekund a po kolejnych pięciu sekundach włącza się alarm i sygnalizacja świetlna.

Już same te sygnału potrafią wybudzać dziecko z głębokiego snu i przywrócić oddech.

Jednak w razie alarmu konieczna jest natychmiastowa reakcja rodziców.

Blog ten nawet nie próbuje aspirować do rangi poradnika medycznego, więc jak należy postępować w takich przypadkach zapytajcie lekarza i zapoznajcie się też z zasadami postępowania na fachowych stronach z poradnictwem medycznym.

Jak już wspomniałem rozbudowane tego typu urządzenia monitorują dodatkowo temperaturę zapobiegając przegrzaniu dziecka.

Dzieci to nasz skarb

Pewnie każdy rodzic wie ze dziecko jest jego największą wartością. Więc powinno się dbać o dziecko jak tylko możliwe. Dlatego sądze, że zakup odpowiedniego sprzętu bdzie konieczny. Wtedy będzie można spać spokojnie 🙂

Zobacz też: nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym

Comments are closed.