Alergia skórna u dzieci

bialyDziecko może zachorować na alergię skórną w wyniku kontaktu z produktami zawierającymi metale czy składniki chemiczne, poprzez spożycie danego typu żywności, a nawet w wyniku uczulenia na substancje pochodzenia naturalnego.

Objawem alergii skórnej u dziecka jest wystąpienie swędzącego zaczerwienienia, którym bardzo często okazuje się być pokrzywka. Możemy również spotkać się z atopowym zapaleniem skóry lub jedynie punktowymi objawami w postaci wyprysków.

Wrażliwa skóra małego alergika wymaga zastosowania odpowiednich działań pielęgnacyjnych. Ma to na celu złagodzenie objawów wystąpienia danej alergii skórnej, a także zmniejszenie niekorzystnego oddziaływania otoczenia na stan zdrowia maluszka. Musimy zacząć stosować delikatne środki myjące, które nie zawierają substancji chemicznych. Na pewno godnym polecenia jest szampon hipoalergiczny Biały Jeleń, który nie przyczynia się do powstawania alergii skórnych u dzieci. Bardzo ważnym punktem w codziennej pielęgnacji jest odpowiednie nawilżenie wysuszonej skóry. Podczas mycia należy stosować ciepłą, lecz nie za gorącą wodę, a dziecko wycierać ręcznikami wykonanymi z miękkiego materiału. Aby zatrzymać wodę, która odpowiada w końcu za nawilżenie ciała, należy zaraz po kąpieli delikatnie wetrzeć w skórę dziecka oliwkę lub inny tłusty środek.

Chcąc ochronić wrażliwą skórę przed działaniem szkodliwych słonecznych promieni, należy pamiętać o stosowaniu kremów z filtrami.
Odpowiednio dobrana pielęgnacja da widoczne efekty już w krótkim czasie.

Comments are closed.