Oświetlenie. Część III

Dowiedziałeś się dlaczego nie należy w pokoju dziecka stosować ekologicznych żarówek. W ogóle gdy kupujesz cokolwiek dla dziecka z napisem ECO niech w twojej głowie zapali się taka ostrzegawcza żarówka. Masz wątpliwości zapytaj w wyszukiwarce internetowej. We współczesnym świecie coraz więcej ludzi nie daje się nabierać na ekologię a za główny wyznacznik stawia to czy dana rzecz nie jest szkodliwa dla zdrowia.

Wiesz już, że potrzebujesz zwykłych żarówek żarowych z drucikiem wolframowym. Ale dyrektywy Unii Europejskiej ograniczają sprzedaż takich żarówek na terenie Unii. Z półek sklepów znikły żarówki o mocy 100, 80, 75, 60 W. Na szczęście nasi handlowcy mają sposób na ominięcie dyrektyw UE i w sklepie można nabyć nawet popularne 100-watówki. Należy pytać o żarówki „nie do użytku domowego” albo „antywstrząsowe”.

W pokoju dziecka można zastosować kilka takich żarówek o różnej mocy i sile światła. Raczej nie stosujcie elektronicznych ściemniaczy. Elementy elektroniczne taniego ściemniacza lub popsutego mogą spowodować tętnienie światła.

Comments are closed.